portál uživatelů
softwarů Autodesk

Internet CAD services

Internet CAD services Záměrem tohoto projektu – řešeného v rámci Autodesk Academia Grantu 2004 – je vytvořit výukový materiál, který bude demonstrovat využití rozvíjejících se technol…

Internet CAD services

Internet CAD services

Záměrem tohoto projektu – řešeného v rámci Autodesk Academia Grantu 2004 – je vytvořit výukový materiál, který bude demonstrovat využití rozvíjejících se technologií webových služeb v produktech firmy Autodesk. Cílem tohoto projektu je vypracovat návrh propojení produktů firmy Autodesk s technologií .NETa návrhu souboru přidaných služeb, které umožní uživatelům přístup k nejaktuálnějším verzím implementací jednotlivých služeb pro konstruování v těchto produktech.

Vytvořené výukové materiály budou určeny jak pro použití v oblasti školství, tak v budoucnu pro komerční sféru. Výstupy z tohoto projektu by měly sloužit nejen správcům počítačového vybavení škol při zřizování vlastních serverů se službami pro výuku a nastavení parametrů pro využití serverů firmy Autodesk a jiných serverů. Výhodou je umožnění přístupu k méně často používaným, popřípadě velmi specifickým metodám. Dále by tento projekt měl sloužit jako inspirace pro návrháře jednotlivých webových služeb, které by tak měly co nejlépe sloužit nejen k další výuce, ale i pro komerční oblast. Také poslouží jednotlivým konstruktérům při vyhledávání, přidávání a používání jednotlivých služeb.

V neposlední řadě je cílem snížení hardwarových nároků na lokální uživatelské stanice, např. menší zatížení procesoru nebo menší požadavek na diskový prostor při používání CAD produktů Autodesku a dále distribuce výpočtového zatížení lokálních uživatelských stanic na výkonné servery prostřednictvím intra/internetu. Například úloha typu kvalitní rendering ve vysokém rozlišení může trvat i na poměrně slušně vybavené uživatelské stanici desítky minut až hodiny, zatímco pro velmi výkonné servery je to záležitost v řádu jednotek minut a samotný přenos surových dat tam a kvalitního obrázku zpět je už v podstatě z časového hlediska zanedbatelný.

Přidanou hodnotou projektu bude přehled možností v daném oboru a zmapování technologií a postupů, které jsou v současné době dostupné, a které se aktuálně v projektantské, konstrukční a školské praxi používají.

Řešitelé:Vlastimil Kaluža, FIT VUT v Brně

xkaluz04@stud.fit.vutbr.cz

Ing. Jiří Špaček, FSI VUT v Brně

jiri_spacek@yahoo.com