portál uživatelů
softwarů Autodesk

AutoCAD

Autodesk AutoCAD se stal za svou existenci synonymem pro CAD kreslení. Aktualizace programu na základě požadavků od uživatelů dělají AutoCAD prvotřídním nástrojem i v současné době. Díky tomuto produktu můžete vytvářet výkresy ve 2D tak i ve 3D. Snadné nastavení a použití kót, textu, pomocných značek a bloků umožňuje vytvářet projekty podle vašich představ. Během předplatného máte vždy přístup k nejaktuálnější verzi programu a aktualizačním balíčkům, které přinášejí několikrát do roka nové vylepšení. Své výkresy můžete nyní konzultovat se svými kolegy přímo v prostředí AutoCADu, lze porovnat dva výkresy nebo reference mezi sebou a naleznout rozdíly. AutoCAD lze nainstalovat na zařízení jak s Windows, tak i s macOS. Společně s produktem dostanete možnost používat mobilní a webovou aplikaci AutoCAD. Díky těmto aplikacím můžete pracovat na projektu pomocí mobilního zařízení s operačním systémem Android a iOS nebo webového prohlížeče na jakémkoliv počítači.

Společně s produktem dostanete možnost používat mobilní a webovou aplikaci AutoCAD. Díky těmto aplikacím můžete pracovat na projektu pomocí mobilního zařízení s operačním systémem Android a iOS nebo webového prohlížeče na jakémkoliv počítači.

Program AutoCAD nyní obsahuje specializované sady nástrojů, které dříve byly jako samostatné produkty. Specializované sady jsou zaměřené na jednotlivé odvětví projektování. A jaké specializované sady v novém AutoCADu naleznete?

 

 

 AutoCAD Architecture

Nástroj specializovaný pro návrhy architektury, budov, výkresů a mnoho dalšího. S AutoCAD Architecture získáváte přístup k více než 8 000 inteligentním architektonickým objektům, které zefektivní vaši práci v projektování staveb.

 AutoCAD Mechanical

Obsahuje více než 700 000 inteligentních dílů a symbolů, které zvyšují vaši produktivitu při kreslení potrubí a dalších systémů.

 AutoCAD Electrical

Obsahuje více než 65 000 inteligentních elektrikářských symbolů a nástrojů pro zvýšení produktivity. Vytvářejte rozvržení panelů a schématické diagramy a mnoho dalšího.

 AutoCAD MEP

Přizpůsoben pro navrhování mechanických, elektrických a trubkových systémů. Umožňuje jednoduché vytvářením systémů vzduchotechniky a mnoho dalšího s nástroji pro MEP.

 AutoCAD Plant 3D

Navržen pro kreslení průmyslových objektů a jejich systémů. Rychlý převod ze schématického návrhu systému do 3D podoby.

 AutoCAD Map 3D

Spojuje GIS a CAD data v oblasti plánování a správy dat. Zpřístupňuje prostorová data uložená v databázích a webových službách a spojuje je v AutoCAD.

 AutoCAD Raster Design

Nástroj pro převod naskenovaných rastrových podkladů do souborů DWG s automatickým rozpoznáním geometrických tvarů. Dále umožňuje čistění naskenovaných obrazů a další funkce.

 

Historii AutoCADu naleznete na tomto odkaze.

 

 

Systémové požadavky

AutoCAD

Procesor

Min 2,5-2,9 GHz / Doporučené 3GHz a více

Grafická karta

Externí grafická karta 1 GB DirectX 11 / Externí grafická karta 4 GB DirectX 11

RAM

Min 8 GB / Doporučené 16 GB a více

Místo na disku

7 GB

 

AutoCAD for Mac

OS

High Sierra v10.13, Mojave v10.14, Catalina v10.15

Procesor

64- bit Intel

Grafická karta

Integrovaná karta

RAM

Min 4 GB / Doporučené 8 GB a více

Místo na disku

3 GB

 

 

Porovnání mezi AutoCAD a AutoCAD LT

 

AutoCAD

AutoCAD LT

Kreslení ve 2D, vytváření 3D modelů a vizualizace.

Kreslení ve 2D

Mobilní a webová aplikace

Mobilní a webová aplikace

Úprava pracovního prostředí

Úprava pracovního prostředí

Možnost rozšíření o add-on aplikace a API

  •  

7 Specializovaných sad nástrojů

  •