portál uživatelů
softwarů Autodesk

Revit

Autodesk REVIT je primárním produktem pro modelování staveb ve 3D s možností využití metodiky BIM společnosti Autodesk. Oproti klasickému kreslení, například v programu AutoCAD, jde v Revitu o 3D modelování. Revit využívá parametrické vztahy mezi jednotlivými prvky. Hodnoty těchto vztahů se dají přepsat a Revit tyto změny rozpozná, které prvky tato změna ovlivnila, a okamžitě je upraví.

Díky práci na jednom 3D modelu se pohledy (půdorysy, řezy, 3D pohledy), výkresy a výkazy automaticky aktualizují, jak pracujete, tím odpadá repetitivní ruční úprava. Což zlepšuje efektivnost a minimalizuje možnost výskytu chyb. Při předplacení AEC Collection dostanete přístup navrhování pomocí generativního designu. Generativní design navrhne na základě předem určených podmínek řadu možných variací řešení, ze kterých si následně vyberete nejvhodnější výsledek.

 

 

Produkt Revit obsahuje pracovní prostředí pro architekty, stavební inženýři, kteří projektují železobetonové nebo ocelové konstrukce, a projektanty TZB. To zajišťuje, že veškeré profese pracují v jednom formátu. Lze zde vytvořit energetické analýzy a vytvářet rendery pro prezentaci vašeho projektu. Revit přináší i nové možnosti do stavebnictví, a to díky programovacímu prostředí Dynamo, ve kterém můžete navrhovat komplexnější tvary či povrchy nebo některé opakující se procesy automatizovat.

V aktuální verzi přibyly nové funkce pro navrhování. Nyní můžou architekti navrhovat budovy se šikmými stěnami a stavební inženýři nově připravovat prefabrikované části pro projekt.

 

 

Pokud máte podklady pro váš projekt v jiném formátu, není to problém. Revit podporuje pestrou škálu formátů jako jsou DWG, IFC, DWF, RCP, PDF a soubory obrázků. Lze také nativně spolupracovat s produktem Autodesk Inventor díky technologii AnyCAD, což je výhodné například při navrhování složitějších konstrukcí či automatizaci práce.

 

 VS. 

 

Revit podporuje rozšiřující aplikace třetích stran, které můžete nalézt v Autodesk App Store. Autodesk nabízí Revit také v prostší verzi jako Revit LT. Rozdíly mezi verzemi naleznete níže.

 

Systémové požadavky

 

Procesor

Vícejádrové procesory od společnosti Intel® (Xeon®, série i) nebo ekvivalent od AMD, které podporují technologii SSE2.

Revit dokáže využít několik jader zároveň. 

Grafická karta

Podpora DirectX 11, Model Shader 5 a minimum 4 GB paměti.

Seznam certifikovaných karet pro vaši verzi na tomto odkaze.

RAM

Min 8 GB / Doporučené 16 GB a více

Místo na disku

30 GB

 

 

Porovnání produktu Revit a Revit LT

 

Revit

Revit LT

Pracovní prostředí pro architekty, stavební inženýry, projektanty TZB

Pracovní prostředí pro architekty a stavební inženýry

Podpora metodiky BIM

Podpora metodiky BIM

Import a export formátů DWG, IFC, DWF a PDF

Import a export formátů DWG, IFC, DWF a PDF

Práce s mračny bodů

-

Renderování na lokálním zařízení nebo na cloudu

Renderování pouze na cloudu

Vytváření výkresové dokumentace

Vytváření výkresové dokumentace

Analýzy

-

Možnost rozšíření o add-on aplikace a API

-