portál uživatelů
softwarů Autodesk

Fusion 360

Fusion 360 je komplexní 3D CAD, CAM a CAE nástroj pro koncepční návrh či tvorbu výrobku nebo komplexních sestav. S tímto programem máte možnost modelovat vaše produkty buď přímo, parametricky nebo volně, to vám zajistí nejefektivnější přístup k dosažení požadovaného výsledku. Přednostní tohoto programu je takzvané generativní navrhování, které vám pomůže vytvořit model se stejný vlastnostmi, ale s optimalizovanou hmotností. Díky integrovaným simulacím můžete svůj návrh podrobit zkouškám, které byste jinak museli provádět na reálných prototypech.

Ve Fusionu 360 je možno také vytvářet fotorealistické renderování pro vaše obchodní prezentace. Pro návrh následně můžete vygenerovat proces výroby, tento proces je možné si následně přehrát a najít nejoptimálnější způsob výroby nebo odstranit případné komplikace. V dnešní době je čím dál více populárnější výroba 3D tiskem, a proto můžete i zde vytvořit soubor pro tuto metodu výroby.

Součástí produktu Fusion 360 je prostředí pro navrhování tištěných spojů (PCB). Lze v tomto prostředí vytvořit jak logické schéma tak i jeho reálnou podobu 2D i ve 3D. Tento tištěný spoj následně lze přidat do vašeho standardního projektu, kde můžete zkontrolovat správnou velikost a tvar tištěného spoje.

Pokud by jste potřebovali pokročilejší metody pro výrobu, je ve Fusionu 360 možnost si předplatit rozšíření Machining Extension. Toto rozšíření obsahuje pokročilé možnosti 5-osého obrábění, ověřování geometrie sondou, strategii dokončení Steep & Shallow, rozpoznání děr stejného průměru a další. Další rozšíření jsou Additive Build Extension pro metody práškové metalurgie a Generative Design Extension. Rozšíření se platí pomocí cloud creditů nebo kreditní kartou společnosti Autodesk a délka trvání je jeden měsíc či rok. Po uplynutí této doby je možné rozšíření obnovit.

Fusion 360 je cloudová aplikace, která ukládá vaše návrhy přímo na Cloud, což znamená přístup k návrhům kdykoliv a odkudkoliv, také máte možnost přizvat kolegy ke spolupráci na vašich návrzích. Toto vše a mnohem více naleznete v této unikátní 3D CAD aplikaci.

 

Co Fusion 360 umožňuje:

  • parametrické, volné, přímé a generativní modelování
  • pokročilé simulace
  • render s mnoha funkcemi
  • CAM přípravu
  • navrhování tištěných spojů
  • vytvoření dokumentace
  • ukládání na cloud

Systémové požadavky

Operační systém

macOS v10.13 a novější

Microsoft Windows 8.1 (do roku 2023)

Microsoft Windows 10

Procesor

64-bit procesor, 4 jádra, min 1,7GHz Intel Core I3, AMD Ryzen 3 nebo vyšší

Grafická karta

Externí grafická karta 1 GB DirectX 11

Integrovaná s 6 nebo více GB RAM

RAM

Min 4 GB (s integrovanou kartou 6 GB)

Místo na disku

3 GB